Στην εκδήλωση της Μαθηματικής Εταιρείας ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 20 Μαρτίου 2017

Τους μαθητές Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων της κεντρικής Εύβοιας, που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθηματικών το σχολικό έτος 2015-2016, βράβευσε το Παράρτημα Εύβοιας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19 Μαρτίου στη Χαλκίδα.

Προσκεκλημένος στην εκδήλωση ήταν και ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος στη σύντομη ομιλία του συνεχάρη το Παράρτημα Εύβοιας της Μαθηματικής Εταιρείας για το έργο που επιτελεί στα 33 περίπου χρόνια της παρουσίας της στην επιστημονικής ζωή του τόπου.

Επίσης, συνεχάρη όλα τα παιδιά που πήραν μέρος στους διαγωνισμούς, τονίζοντας ότι αυτά αποτελούν το μέλλον του τόπου και είναι αυτά που θα συμβάλουν να σταθεί η χώρα μας όρθια.