Στην εκδήλωση του Συλλόγου Παντειχιανών ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 28 Ιανουαρίου 2019

Δεκάδες μέλη και φίλοι έδωσαν και φέτος το παρών στην εορταστική εκδήλωση του Συλλόγου Απανταχού Παντειχιανών, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 27 Ιανουαρίου στο Πνευματικό Κέντρο.

Το πρόγραμμα περιελάμβανε την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας και τη βράβευση των μαθητών που αρίστευσαν.

Εκ μέρους του Δήμου Χαλκιδέων απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης, επισημαίνοντας τη σημαντική παρουσία του Συλλόγου, προκειμένου να διατηρείται η ψυχική ενότητα και επαφή των Παντειχιανών και να διατηρούνται ιστορικά κειμήλια από την αλησμόνητη πατρίδα.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε επίσης και ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Χαλκιδέων Δημήτρης Παπαποστόλου.