Στην εμποροπανήγυρη της Αγίας Παρασκευής Χαλκίδας η Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 31 Ιουλίου 2023

Στην ετήσια εμποροπανήγυρη της Αγίας Παρασκευής στη Χαλκίδα παρευρέθηκε χθες, Κυριακή 30 Ιουλίου 2023, η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα και συζήτησε με εμπόρους και επισκέπτες.
«Η καθιερωμένη εμποροπανήγυρης της Χαλκίδας έχει επιστρέψει για ακόμη μια χρονιά. Μια διοργάνωση θεσμός δεκαετιών, που σκοπό έχει να ενισχύσει την τοπική παράδοση και τις μνήμες, που πρέπει να έχουν συνέχεια και κυρίως, να τονώσει την τοπική οικονομία, καθώς κάθε χρόνο και ιδιαίτερα φέτος, προσελκύει συνεχώς και περισσότερους επισκέπτες. Ευχαριστούμε τους υπαλλήλους του Δήμου Χαλκιδέων, που βρίσκονται εδώ καθημερινά και φροντίζουν για την ομαλή διεξαγωγή του και την ασφάλεια εμπόρων και παρευρισκομένων.», δήλωσε σχετικά η Δήμαρχος Χαλκιδέων.