Στην παρουσίαση του βιβλίου του Τ. Καλαθέρη ο Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα, Χωρίς κατηγορία / Πέμπτη, 15 Νοέμβριος 2018

Στο πλαίσιο του 12ου Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ, έγινε το απόγευμα της Τετάρτης 14 Νοεμβρίου στο Αρχαιολογικό Μουσείο Χαλκίδας «Αρέθουσα», η παρουσίαση του βιβλίου του Χαλκιδέου πολιτικού μηχανικού Τάσου Καλαθέρη, με τίτλο «Περί της οικίας του Βενετσιάνου Βαϊλου του Νεγκροπόντε».

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με τη συνεργασία της Εφορείας Αρχαιοτήτων Εύβοιας και στη διάρκειά της ο συγγραφέας του βιβλίου ανέδειξε άγνωστες πτυχές από το ιστορικό κέντρο της Χαλκίδας.

Στην παρουσίαση του βιβλίου παρέστη και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος συνεχάρη στο τέλος τον συγγραφέα για την εμπεριστατωμένη έρευνά του.

Αμέσως μετά, στον ίδιο χώρο έγινε η παρουσίαση του βιβλίου του Δημήτρη Παπαχρήστου «Πλωτή Πατρίδα»

graphics design by citrine.gr