Στην τελετή της Διοίκησης της Σχολής Πεζικού ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 21 Μαρτίου 2019

Σε τελετή που πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 21 Μαρτίου στη Σχολή Πεζικού Χαλκίδας, έγινε η παράδοση και παραλαβή της διοίκησής της.

Στη θέση του απερχόμενου Διοικητή, υποστράτηγου Ιωάννη Σουρβά, ο οποίος μετατέθηκε στην ΑΣΔΥΣ (Ανώτατη Στρατιωτική Διοίκηση Υποστήριξης Στρατού) ως υποδιοικητής, τοποθετήθηκε ο υποστράτηγος Σωτήριος Κωστάκογλου, προερχόμενος από Μονάδα της Βόρειας Ελλάδας.

Στην τελετή παρέστη και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος στη σύντομη προσφώνηση που έκανε, ευχαρίστησε τον απερχόμενο Διοικητή για τη συνεργασία, στη διάρκεια της θητείας του στη Σχολή Πεζικού και του ευχήθηκε κάθε επιτυχία και στα νέα του καθήκοντα που αναλαμβάνει. Επίσης, ο Δήμαρχος ευχήθηκε καλή επιτυχία στα καθήκοντά του και στον νέο Διοικητή Σωτήριο Κωστάκογλου.

Τόσο στον απερχόμενο όσο και στον νέο Διοικητή της Σχολής Πεζικού, ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης προσέφερε από ένα αναμνηστικό δώρο.