Στο 1o Νηπιαγωγείο N. Λαμψάκου η Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Σάββατο, 8 Απριλίου 2023

Το 1ο Νηπιαγωγείο Νέας Λαμψάκου επισκέφθηκε χθες, Παρασκευή 7 Απριλίου 2023, η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, κατόπιν πρόσκλησης της Διευθύντριας κ. Καλλιόπης Χατζηαντωνάκη και των παιδιών.
Οι μικροί μαθητές παρουσίασαν στην Δήμαρχο τον υγροβιότοπο της περιοχής και την ενημέρωσαν για τα πουλιά και τα φυτά που φιλοξενεί, ζητώντας την προστασία του και την αποτροπή ρίψης σκουπιδιών και ογκωδών αντικειμένων, λειτουργώντας όπως χαρακτηριστικά είπαν ως φύλακες του. Η Δήμαρχος διαβεβαίωσε ότι θα κάνει ότι είναι δυνατόν για να συμβάλλει στην φροντίδα του υγροβιότοπου, καθώς και για τις βελτιωτικές ενέργειες που έχουν γίνει στο σχολικό τους συγκρότημα.
Στο τέλος τα παιδιά χάρισαν στη Δήμαρχο μια επιστολή με τα αιτήματά τους, πασχαλινές ζωγραφιές και κάρτες κι εκείνη μοίρασε κεράσματα και τους ευχαρίστησε για την πρόσκληση.