Στον Δήμαρχο Χαλκιδέων το φλουρί της βασιλόπιτας της ΟΠΣΕ

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2018

Στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Χαλκίδας “Μελίνα Μερκούρη”, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 14 Ιανουαρίου η ετήσια μουσικοχορευτική εκδήλωση της Ομοσπονδίας Πολιτιστικών Συλλόγων Εύβοιας, που περιελάμβανε και την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας.

Συμμετείχαν εκατοντάδες χορευτές από Συλλόγους της Εύβοιας, που είναι μέλη της Ομοσπονδίας, οι οποίοι παρουσίασαν παραδοσιακούς χορούς από όλη την Ελλάδα.

Στη σύντομη ομιλία του, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης αναφέρθηκε στη σημαντική προσφορά που έχουν οι πολιτιστικοί σύλλογοι στη διάσωση και προστασία της πολιτιστικής μας κληρονομιάς και συνεχάρη τους νέους που πλαισιώνους αυτούς.

Σημειώνεται ότι ο Δήμαρχος Χαλκιδέων ήταν και ο τυχερός της εκδήλωσης, αφού βρήκε το φλουρί της βασιλόπιτας.