Συγχαρητήρια από το Δήμαρχο στην Θεατρική Ομάδα της Νέας Αρτάκης

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 30 Δεκεμβρίου 2016
Μαζί με συνεργάτες του, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης παρακολούθησε το βράδυ της Πέμπτης 29 Δεκεμβρίου την παράσταση του Βαλάντη Παπαθανασίου “Ο Αϊ Βασίλης πάει κομμωτήριο” από την Θεατρική Ομάδα Νέας Αρτάκης, σε σκηνοθεσία της Μαίρης Τσομπανίκου.
Ήταν μια διδακτική παράσταση, με αφορμή την οικονομική κρίση στην Ελλάδα, για να δείξουμε αλληλεγγύη μεταξύ μας και αγάπη.
Μάλιστα, στο τέλος ο Δήμαρχος συνεχάρη όλους τους ηθοποιούς και τους άλλους συντελεστές της θεατρικής παράστασης, που θα παρουσιαστεί την Παρασκευή 30.12, την Δευτέρα 2.1, την Τετάρτη 4.1 και την Κυριακή 8.1 στις 7.00 μ.μ. στο Δημαρχιακό Μέγαρο Νέας Αρτάκης, καθώς επίσης και στις 5.1 στις 8 μ.μ. στο Θέατρο Παπαδημητρίου στη Χαλκίδα.
Μέρος των εσόδων θα διατεθεί για φιλανθρωπικό σκοπό.