Συγχαρητήρια Δημάρχου σε εθελοντικές οργανώσεις

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 5 Φεβρουαρίου 2018

Στον καθαρισμό της ακτής στην περιοχή του υγροβιότοπου “Κολοβρέχτης”, στα όρια της Ν. Αρτάκης και των Ψαχνών, προχώρησαν το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου εθελοντικές ομάδες, με τη συνδρομή των Δήμων Χαλκιδέων και Διρφύων – Μεσσαπίων.

Συγκεκριμένα, την πρωτοβουλία ανέλαβε η εθελοντική ομάδα “Aegean Rebreath” και η αντίστοιχη “Κολοβρέχτης SOS” και οι δύο Δήμοι συνέδραμαν με προσωπικό και οχήματα από τις Υπηρεσίες Καθαριότητας και Ανακύκλωσης.

Στον χώρο βρέθηκε και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος συνεχάρη τις εθελοντικές ομάδες για την πρωτοβουλία τους. Ο Δήμαρχος είχε συζήτηση με τον επικεφαλής της εθελοντικής ομάδας “Aegean Rebreath”και τόνισε ότι ο Δήμος Χαλκιδέων θα στηρίξει και θα συνδράμει και σε άλλες αντίστοιχες πρωτοβουλίες στην περιοχή.