Σύγχρονη παιδική χαρά και στο Αφράτι – Ετοιμάζεται και στο Βαθύ Αυλίδας

Δράσεις, Νέα / Τετάρτη, 17 Ιανουαρίου 2018

Σύγχρονη και ασφαλής Παιδική Χαρά παραδόθηκε από τον Δήμο Χαλκιδέων στα παιδιά της Τοπικής Κοινότητας Αφρατίου, στο πλαίσιο ενός εκτεταμμένου προγράμματος κατασκευής τέτοιων εγκαταστάσεων, από το Τμήμα Εκτέλεσης Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου.

Όπως τόνισε ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Βασίλης Καθαροσπόρης, πρόκειται για την 36η Παιδική Χαρά που κατασκευάστηκε τα τρία τελευταία χρόνια, με σύγχρονες προδιαγραφές, όπως επιβάλει η νομοθεσία, ενώ έχει κατασκευαστεί και Παιδική Χαρά για παιδιά με ειδικές ικανότητες, στο Αθλητικό Κέντρο “Θεόδωρος Κουμπιάς” στη Χαλκίδα.

Στο μεταξύ, από την αρχή της εβδομάδας που διανύουμε, το Τμήμα Εκτέλεσης Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου, ξεκίνησε την κατασκευή και νέας Παιδικής Χαράς στο Βαθύ Αυλίδας, κοντά στο Δημοτικό Σχολείο.