Επιτυχημένο ήταν το “Basket Αγάπης” στον Δήμο Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Τετάρτη, 11 Ιανουαρίου 2017

Επιτυχημένο ήταν το “Basket Αγάπης” του 2017, που οργανώθηκε τη Δευτέρα 9 Ιανουαρίου στο Κλειστό Γυμναστήριο Κανήθου στη Χαλκίδα, στο πλαίσιο του αγώνα μπάσκετ ανάμεσα στην Κύμη και τον Ολυμπιακό. Πριν την έναρξη του αγώνα συγκεντρώθηκαν τρόφιμα μακράς διάρκειας, προσφορά των φιλάθλων και του χορηγού του πρωταθλήματος stoiximan.gr. Τα τρόφιμα αυτά θα διατεθούν μέσω των Κοινωνικών Δομών του Δήμου Χαλκιδέων σε άπορες οικογένειες. Στο ημίχρονο της αναμέτρησης ο αθλητής των ακαδημιών της Κύμης Ιωάννης Καλαμπατσιώτης ευστόχησε σε μία βολή, με αποτέλεσμα να προσφερθεί στα Εργαστήρια Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Χαλκίδας το ποσό των 1.500€. Σε δηλώσεις του ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης ευχαρίστησε όλους τους εμπλεκόμενους στο “Basket Αγάπης” για την πρωτοβουλία τους και συγκεκριμένα τον ΕΣΑΚΕ, την stoiximan.gr, την ομάδα μπάσκετ της Κύμης, καθώς και τους φιλάθλους για την προσφορά των τροφίμων.