Συνάντηση Δημάρχου Χαλκιδέων με τον Πρόεδρο της ΚΕΔΕ

Νέα, Πολιτική / Τετάρτη, 1 Ιουνίου 2016

Συνάντηση με τον πρόεδρο της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας Γιώργο Πατούλη, είχε την Τετάρτη 1 Ιουνίου στην Αθήνα, ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης.

Ο δήμαρχος ενημέρωσε αρχικά τον πρόεδρο της Κ.Ε.Δ.Ε για την διεξαγωγή των αγώνων του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Μπάσκετ Νέων Ανδρών στα γήπεδα της Χαλκίδας, από τις 15 έως 24 Ιουλίου 2016, ζητώντας και την δική του συνδρομή.

Παράλληλα, συζήτησαν και τις προωθούμενες από το Υπουργείο Εεωτερικών ρυθμίσεις  για την Τοπική Αυτοδιοίκηση, στο πλαίσιο του σχεδίου νόμου που προωθείται.

Μάλιστα, ο κ. Πατούλης ανέφερε ότι αν δεν ληφθούν υπόψη οι προτάσεις των δημάρχων, θα εξεταστεί η στάση τους από έκτακτη γενική συνέλευση που θα διεξαχθεί από την Κ.Ε.Δ.Ε, πιθανόν στις 13 Ιουνίου.