Συνάντηση Δημάρχου Χαλκιδέων με τους εργαζόμενους της Καθαριότητας

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 23 Ιουνίου 2017

Συνάντηση με τους εργαζόμενους της Διεύθυνσης Καθαριότητας είχε την Παρασκευή 23 Ιουνίου, στον χώρο του Εργοταξίου του Δήμου, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, παρουσία του αρμοδίου Αντιδημάρχου Βασίλη Τουχτίδη.

Ο Δήμαρχος τους ευχαρίστησε για τη συνεργασία που υπάρχει μεταξύ αυτών και της Δημοτικής Αρχής, που στόχο έχει την καλύτερη δυνατή παροχή υπηρεσιών προς τους δημότες. Τη στιγμή που οι περισσότερες πόλεις της Ελλάδας έχουν κατακλυστεί από τόνους σκουπιδιών, στον Δήμο Χαλκιδέων η κατάσταση είναι ικανοποιητική και ο Τομέας της Καθαριότητας στο καλύτερο δυνατό επίπεδο.

Με την ευκαιρία ο Δήμαρχος Χαλκιδέων αναφέρθηκε και στο θέμα των συμβασιούχων εργαζομένων, των οποίων οι συμβάσεις λήγουν στις 31/12/2017, τονίζοντας ότι η Δημοτική Αρχή, όπως άλλωστε διατυπώθηκε ομόφωνα στην τελευταία συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, θα στηρίξει το αίτημά τους προς την Κυβέρνηση για μονιμοποίηση, δεδομένου ότι καλύπτουν πάγιες και διαρκείς ανάγκες.

Παρακολουθήστε τις δηλώσεις του Δημάρχου Χαλκιδέων Χρήστου Παγώνη στο Star Κεντρικής Ελλάδας