Συνάντηση της Δημάρχου Χαλκιδέων με τον νέο Διοικητή της ΠΕΠΥΔ Στερεάς Ελλάδας

Νέα / Τρίτη, 3 Μαΐου 2022

Συνάντηση με τον νέο Διοικητή της Περιφερειακής Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Στερεάς Ελλάδας, Αρχιπύραρχο κ. Κωνσταντίνο Θεοφιλόπουλο πραγματοποίησε σήμερα, Τρίτη 3 Μαΐου 2022, η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα.
Κατά τη συνάντηση, η Δήμαρχος, αφού συνεχάρη τον κ. Θεοφιλόπουλο για την ανάληψη των νέων του καθηκόντων και ευχήθηκε επιτυχία στο έργο του, αναφέρθηκε στην άριστη συνεργασία που έχει ο Δήμος με την Πυροσβεστική Υπηρεσία, ιδιαίτερα στο πλαίσιο της Πολιτικής Προστασίας και σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης. Παράλληλα, συζητήθηκε η από κοινού οργάνωση και ο σχεδιασμός, ενόψει της αντιπυρικής περιόδου 2022.
Τέλος τονίστηκε το χρόνιο αίτημα της μετεγκατάστασης του κτιρίου της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Χαλκίδας, όπου ο Δήμος θα είναι αρωγός.
Παρόντες στη συνάντηση ήταν ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Εύβοιας, Πύραρχος κ. Περικλής Κουλκουβίνης, ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Χαλκίδας, Επιπυραγός κ. Βασίλης Κλωτσοτήρας και ο Επιπυραγός κ. Γεώργιος Κρεμμύδας.