Συνάντηση της Δημοτικής Αρχής Χαλκίδας με εκπροσώπους φορέων της ΔΕ Ληλαντίων

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 30 Μαρτίου 2018

Στο πλαίσιο της επικοινωνίας και επαφής της Δημοτικής Αρχής του Δήμου Χαλκιδέων με εκπροσώπους φορέων, συλλόγων και πολίτες, πραγματοποιήθηκε συνάντηση το απόγευμα της Πέμπτης 29 Μαρτίου στο Δημοτικό Κατάστημα του Βασιλικού.
Συμμετείχε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης με αιρετούς συνεργάτες του και είχαν κληθεί και παρέστησαν εκπρόσωποι και κάτοικοι από τη Δημοτική Ενότητα Ληλαντίων.

Μέσα από γόνιμο και εποικοδομητικό διάλογο, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων και οι συνεργάτες του, είχαν την ευκαιρία να ενημερώσουν τους παριστάμενους για όλες τις παρεμβάσεις που έγιναν ή είναι σε εξέλιξη, καθώς και αυτές που έχουν προγραμματισθεί για το αμέσως επόμενο διάστημα.

Παράλληλα άκουσαν και κατέγραψαν τα ζητήματα που τέθηκαν από τους εκπροσώπους φορέων και συλλόγων και τους πολίτες, τα οποία οι υπηρεσίες του Δήμου Χαλκιδέων θα αξιολογήσουν και θα ιεραρχήσουν για επίλυση.
Όπως τόνισε ο Δήμαρχος οι επαφές αυτές θα συνεχισθούν αντίστοιχα και στις υπόλοιπες Δημοτικές Ενότητες του Δήμου.