Σύσκεψη για τη λειτουργία των Κ.Δ.Α.Π. του Δήμου Χαλκιδέων πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 30 Ιουνίου

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 30 Ιουνίου 2020

Σύσκεψη για τη λειτουργία των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης του Δήμου Χαλκιδέων πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί, Τρίτη 30 Ιουνίου, στα γραφεία του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας, Προστασίας και Αλληλεγγύης (Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ). Στη σύσκεψη συμμετείχαν η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, η Πρόεδρος του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ Σοφία Χονδρογιάννη, η Αντιπρόεδρος του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. Μαρίνα Σκολίδη και οι εργαζόμενοι του Οργανισμού.
Κατά τη διάρκεια της συζήτησης, εξετάσθηκε η οργάνωση των τμημάτων των Κ.Δ.Α.Π., κατατέθηκαν προτάσεις για την περαιτέρω εύρυθμη λειτουργία τους και για τους τρόπους ανταπόκρισης της δομής στον αυξανόμενο αριθμό των εγγραφών, κατά το νέο σχολικό έτος.
#dimoschalkideon #chalkida #doppax #kdap