Τα εύσημα απένειμε ο Δήμαρχος στο Γ.Σ. Νεάπολης Χαλκίδας

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019

Τα εύσημα στους αθλητές και τις αθλήτριες, αλλά και σε όλη την οικογένεια του Γ.Σ. Νεάπολης Χαλκίδας, που τον κατέστησαν πρώτο ευβοϊκό Σύλλογο στίβου, απένειμε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, μιλώντας στη διάρκεια της εορταστικής εκδήλωσης που οργανώθηκε την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου.

Τόνισε ακόμη ότι ο Γ.Σ. Νεάπολης, με δεκάδες παιδιά στις τάξεις του, έχει παρουσία σε κάθε διασυλλογικό και Πανελλήνιο Πρωτάθλημα με σημαντικές διακρίσεις.

Μάλιστα, όπως είπε, η πιο πρόσφατη ήταν η κατάκτηση της 2ης θέσης στα 4Χ400 γυναικών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, πριν από μερικές ημέρες.

Τέλος, ο Δήμαρχος ευχήθηκε να συνεχίσει ο Σύλλογος τη δυναμική πορεία του και να έρθουν και άλλες επιτυχίες από τα παιδιά του.