“Θαλασσινό Καρναβάλι Χαλκίδας”: Κάθε χρόνο και καλύτερο

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 20 Φεβρουαρίου 2018

Εντυπωσιακή, όπως άλλωστε αναμενόταν, ήταν η τελετή λήξης των αποκριάτικων εκδηλώσεων του Δήμου Χαλκιδέων, με τη διοργάνωση του “Θαλασσινού Καρναβαλιού”, μια φαντασμαγορική βραδινή παράσταση στον Ευβοϊκό, με τεράστια σκηνικά, εντυπωσιακά εφέ, πυροτεχνήματα, πλήθος ηθοποιών, πλωτών μέσων και εναέρια χορογραφία της Κατερίνας Σολδάτου.

Το φετινό θέμα της τελετής λήξης αφορούσε στο “Χρονικό της Τροίας”, που είναι άμεσα συνυφασμένο με την Αυλίδα.

Η παρουσία του κόσμου ήταν, για άλλη μια φορά, εντυπωσιακή και μάλιστα στο τέλος της εκδήλωσης εκφράστηκαν θερμές ευχαριστίες στους κατοίκους και τους χιλιάδες επισκέπτες, από την Πρόεδρο του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού (ΔΟΑΠΠΕΧ) Λίλιαν Ζλακώνη, τον Δήμαρχο Χαλκιδέων Χρήστο Παγώνη και τον Αντιπεριφερειάρχη Φάνη Σπανό.