Τιμήθηκαν οι βετεράνοι του Ολυμπιακού Πειραιά.

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 28 Νοεμβρίου 2017

Φιλανθρωπικό χαρακτήρα είχε ο φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου που διεξήχθη το απόγευμα της Δευτέρας 27 Νοεμβρίου, στο Δημοτικό Στάδιο της Ν. Αρτάκης, ανάμεσα στην τοπική ομάδα παλαιμάχων του ΑΟΝΑ και την ομάδα βετεράνων του Ολυμπιακού Πειραιά.
Πριν το παιχνίδι, οι παλαίμαχοι του ΑΟΝΑ τίμησαν την ομάδα του Ολυμπιακού Πειραιά και ξεχωριστά κάποιους παίκτες, που έγραψαν τη δική τους ιστορία, ενώ από τους ερυθρόλευκους τιμήθηκε και η ομάδα της Ν. Αρτάκης.
Τις απονομές έκαναν οι Δήμαρχοι Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης και Διρφύων – Μεσσαπίων Γιώργος Ψαθάς, ο Αντιπρόεδρος του ΔΟΑΠΠΕΧ Κ. Αναγνωστάκης, ο Περιφερειακός Σύμβουλος Γ. Κελαϊδίτης, οι Αντιδήμαρχοι Ν. Γερωργαλάς και Μ. Κεράτσας και ο Πρόεδρος της ΕΠΣΕ Γ. Παπακωνσταντίνου.