Τις εορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου τίμησε ο Δήμος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Σάββατο, 28 Οκτωβρίου 2023

Τις εορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου στη Χαλκίδα, σήμερα Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023, τίμησε ο Δήμος Χαλκιδέων, με εκπροσώπους τη Δήμαρχο Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, την Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους.
Της παρέλασης προηγήθηκε η Επίσημη Δοξολογία, που τελέστηκε στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Χαλκίδος, Ιστιαίας και Βορείων Σποράδων κ.κ Χρυσοστόμου και συγχοροστατούντος του Θεοφιλέστατου Επισκόπου Σκοπέλου κ.κ Νικοδήμου, η Επιμνημόσυνη Δέηση και η κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο των Πεσόντων στην πλατεία Αγίου Νικολάου, κατά την οποία η Δήμαρχος κατέθεσε στεφάνι.