Τοποθέτηση πινακίδων οδών στη Δημοτική Κοινότητα Ν. Λαμψάκου

Δράσεις, Νέα / Τετάρτη, 6 Φεβρουαρίου 2019

Συνολικά 164 πινακίδες ονοματοδοσίας οδών παραδόθηκαν τη Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου από τις αρμόδιες υπηρεσίες του Δήμου Χαλκιδέων στη Δημοτική Κοινότητα Ν. Λαμψάκου, προκειμένου να τοποθετηθούν σε ήδη επιλεγμένους δρόμους, προς διευκόλυνση κατοίκων και επισκεπτών.

Σημειώνεται ότι με απόφασή του το Συμβούλιο της Δημοτικής Κοινότητας Ν. Λαμψάκου έχει εισηγηθεί την ονοματοδοσία ανώνυμων οδών, που θα φέρουν τα παρακάτω ονόματα:

Οδός Εφέσου, Κερασούντος, Κρήνης, Προύσης, Προποντίδας, Φρυγίας, Πριγκηπονήσων, Κυκλαμίνων, Καλλιπόλεως, Βοσπόρου, Περγάμου, Σαμψούντος, Τράλλεων, Νασλίου, Ευκαλύπτου και Μυλασσών.

Εξάλλου με άλλη απόφασή του το Συμβούλιο της Δημοτικής Κοινότητας Ν. Λαμψάκου επικαιροποίησε την ονοματοδοσία οδών και πλατειών, στις οποίες είχαν δοθεί οι παρακάτω ονομασίες, με προγενέστερες αποφάσεις:

Οδός 25ης Μαρτίου, Ειρήνης Αϊνδιλή, Χάρωνος του Αδειμάντου, Πιτυούσης, Στράτωνος, Δαβάκη, Ελλησπόντου, Γρηγορίου Μητροπολίτη, Χρήστου Τσιτίνη, Δαρδανελλίων, Παρθενίου Επισκόπου Λαμψάκου, Πολυτεχνείου, Εθνικής Αντιστάσεως, Βασιλείου Μουλά, Μαρίας Μπισκιτζή, Λοχία Σπύρου Ρωμιόπουλου, Μιχ. Χρήστου, Ευάγγελου Χατζημαργαρίτη, Γ. Μπουροδήμου, Βασ. Μπουσμούρη, Σπυρ. Ηλιάδη και Δημοσθένη Τόσκα, Πλατείες Ελ. Βενιζέλου, Αγίου Τρύφωνος, Προσφύγων και Λαμψάκης.