Τρεις νέες σύγχρονες Παιδικές Χαρές από τον Δήμο Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Τετάρτη, 18 Ιουλίου 2018

Στην κατασκευή τριών νέων Παιδικών Χαρών, με σύγχρονες προδιαγραφές προχώρησε τις τελευταίες ημέρες το Τμήμα Εκτέλεσης Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου Χαλκιδέων.

Με τις συγκεκριμένες Παιδικές Χαρές ο συνολικός αριθμός αυτών που κατασκευάστηκαν στη θητεία της παρούσας Δημοτικής Αρχής, ανήλθε σε 48, αριθμός ιδιαίτερα μεγάλος σε σύγκριση με άλλους μεγάλους Δήμους της χώρας.
Οι νέες Παιδικές Χαρές βρίσκονται η μία στο Βαθύ Αυλίδας, δίπλα στο Δημοτικό Σχολείο, η άλλη στη Χαλκίδα, στη συμβολή των οδών Μήλου και Χίου (περιοχή Φραγγιά) και η τρίτη στην περιοχή Προφήτης Ηλίας της συνοικίας Χαραυγή.

Επιπλέον στις Παιδικές Χαρές της περιοχής “Φραγγιά” και του Προφήτη Ηλία, από το Τμήμα Εκτέλεσης Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου Χαλκιδέων έγιναν παρεμβάσεις περιμετρικά, με την αποκατάσταση και συντήρηση των ξύλινων καθισμάτων, ελαιοχρωματισμούς κλπ.