Βραβεύθηκαν για την προσφορά τους οι Κωνσταντίνος Ζιαζιάς και Γεώργιος Γιακουμάκης.

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 21 Νοεμβρίου 2017

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ημέρας Ενόπλων Δυνάμεων, από την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 20 Νοεμβρίου στη Χαλκίδα (Αμφιθέατρο Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας), εκδήλωση με θέμα “Οι διεθνείς συγκυρίες και η ασφάλεια της Χώρας”. Ομιλητής ήταν ο επίτιμος Αρχηγός ΓΕΕΘΑ και πρώην Υφυπουργός Εσωτερικών Παναγιώτης Χηνοφώτης.

Στη διάρκεια της εκδήλωσης βραβεύθηκαν για την προσφορά τους ο στρατηγός ε.α. Κωνσταντίνος Ζιαζιάς, επίτιμος Αρχηγός ΓΕΣ και ο ναύαρχος ε.α. Γεώργιος Γιακουμάκης, επίτιμος Αρχηγός ΓΕΝ.

Τον Δήμο Χαλκιδέων εκποσώπησε ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης, παρέστησαν δε ακόμη αρκετά μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου. Στο τέλος της εκδήλωσης ο Δήμαρχος συνεχάρη τους δύο συμπατριώτες μας Αρχηγούς για τη συνολική προσφορά τους στις Ένοπλες Δυνάμεις και για το ήθος που επέδειξαν.