Βραβείο στον Δήμο Χαλκιδέων για την ηλεκτρονική διακίνηση εγγράφων

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 30 Νοεμβρίου 2018

Μία ακόμη σημαντική διάκριση, σε επίπεδο Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης πέτυχε ο Δήμος Χαλκιδέων, στο πλαίσιο της προσπάθειας που έχει ξεκινήσει η Δημοτική Αρχή από την αρχή της θητείας της, ακολουθώντας τις σύγχρονες επιταγές της τεχνολογικής εξέλιξης.
Απέσπασε το Silver Βραβείο στα Best City Awards 2018, το βράδυ της Πέμπτη 29 Νοεμβρίου, στο Σεράφειο Κέντρο του Δήμου Αθηναίων, για την εφαρμογή ηλεκτρονικής διακίνησης εγγράφων και την ηλεκτρονική παρακολούθηση των εγγράφων στις υπηρεσίες του Δήμου Χαλκιδέων.

Το βραβείο παρέλαβε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος τόνισε ότι κάθε διάκριση αποτελεί αναγνώριση των προσπαθειών που καταβάλλονται, για να γίνει ο Δήμος Χαλκιδέων καλύτερος και να παρέχει ποιοτικότερες και ταχύτερες με λιγότερο κόστος.

Παράλληλα, ο Δήμαρχος ευχαρίστησε τους συνεργάτες του και το προσωπικό του Δήμου, για τις προσπάθειές τους.
Σημειώνεται ότι πέρσι στον ίδιο διαγωνισμό ο Δήμος Χαλκιδέων είχε λάβει το χρυσό βραβείο για την εφαρμογή καινοτόμων δράσεων.