Ξεκινά στο Κλειστό Κανήθου το Διεθνές Meeting Ρυθμικής Γυμναστικής

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 25 Μαΐου 2018

Ξεκινά σήμερα Παρασκευή 25 Μαΐου στο Κλειστό Γυμναστήριο Κανήθου στη Χαλκίδα, το 1ο Διεθνές Meeting Ρυθμικής Γυμναστικής, που διοργανώνεται με τη συνεργασία του Συλλόγου “Ειρήνη Χαλκίδας” του Δήμου Χαλκιδέων και του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας (ΔΟΑΠΠΕΧ).

Στο πλαίσιο αυτής της διοργάνωσης οργανώθηκε το απόγευμα της Πέμπτης 24 Μαΐου Συνέντευξη Τύπου στον χώρο του Κλειστού Κανήθου, στη διάρκεια της οποίας ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης αναφέρθηκε στη σημασία που έχουν για την περιοχή μας τέτοια μεγάλα αθλητικά γεγονότα. Τόνισε μεταξύ άλλων ότι ο Δήμος Χαλκιδέων και ο Δημοτικός Οργανισμός Άθλησης δίνουν προτεραιότητα σε γεγονότα που προβάλλουν τουριστικά την περιοχή και συμβάλλουν στην αναπτυξιακή της προοπτική.

Με την ευκαιρία αυτής της διοργάνωσης, η Ολυμπιονίκης Ειρήνη Αϊνδιλή προσέφερε, εκ μέρους του Συλλόγου “Ειρήνη Χαλκίδας”, αναμνηστικό δώρο στον Δήμαρχο Χαλκιδέων, για τη συμβολή του Δήμου στην οργάνωση του Διεθνούς Meeting .