Ξεκίνησαν οι εκδηλώσεις του Συλλόγου Λ. Άμμου

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 29 Ιουνίου 2017

Παρουσία πλήθους κόσμου ξεκίνησαν την Τετάρτη 28 Ιουνίου οι τριήμερες εκδηλώσεις που διοργανώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Λ. Άμμου, Αλατσάτων και Μακεδονικών, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων του 18ου Δημοτικού Σχολείου Χαλκίδας και σε συνδιοργάνωση με τον Δήμο Χαλκιδέων, τον ΔΟΑΠΠΕΧ και την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας.

Τις εκδηλώσεις, που ξεκίνησαν στο προαύλιο του Ιερού Ναού Πέτρου και Παύλου της Λ. Άμμου Χαλκίδας, αμέσως μετά τον πανηγυρικό εσπερινό, παρακολούθησε και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, μαζί με τον Αντιδήμαρχο Γ. Μπουραντά, της Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Α΄/θμιας Εκπαίδευσης Κατερίνα Κυριάκου Καλαμιώτη και τον δημοτικό σύμβουλο κ. Κωνσταντίνο Τσάμαρη.

Το πρόγραμμα της πρώτης ημέρας περιελάμβανε παραδοσιακούς χορούς από τις ομάδες του Συλλόγου, που χειροκροτήθηκαν θερμά.

Σήμερα Πέμπτη 29 Ιουνίου στο Πάρκο Ελευθερίας θα πραγματοποιηθούν αθλητικές εκδηλώσεις και παράσταση Καραγκιόζη, ενώ την Παρασκευή 30/6/2017 στον ίδιο χώρο, θα οργανωθεί λαϊκό γλέντι.