Ξεκίνησε η λειτουργία του Πάρκου Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δήμου για τη νέα σχολική χρονιά

Δράσεις, Νέα / Τετάρτη, 27 Σεπτεμβρίου 2017

Με την καθιερωμένη τελετή αγιασμού ξεκίνησε την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου η λειτουργία για τη νέα σχολική χρονιά, του Πάρκου Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δήμου Χαλκιδέων, που λειτουργεί υπό την αιγίδα του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης, Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας (ΔΟΑΠΠΕΧ).

Μετά τον αγιασμό μίλησαν στα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς που τα συνόδευαν, η Πρόεδρος του ΔΟΑΠΠΕΧ Λίλιαν Ζλακώνη, η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Κατερίνα Κυριάκου Καλαμιώτη, ο Διοικητής της Τροχαίας Χαλκίδας Κωνσταντίνος Κουκουβίνος και ο Αντιπρόεδρος του Επιμελητηρίου Σπύρος Κουτσαύτης.

Το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δήμου είναι άρτια εξοπλισμένο και λειτουργεί με έμπειρο εκπαιδευτή στο Πάρκο του Λαού, μέσα σε ένα ιδανικό περιβάλλον για τα παιδιά.

Οι επισκέψεις των μαθητών περιλαμβάνουν 25 περίπου παιδιά ημερησίως (από Δευτέρα έως Παρασκευή) και γίνονται μετά από συνεννόηση με το αρμόδιο τμήμα του ΔΟΑΠΠΕΧ (στο τηλ. 2221351128).