Υπεγράφη σύμβαση για αγροτική οδοποιία σε Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 29 Νοεμβρίου 2018

Εργολαβική σύμβαση για συντήρηση αγροτικής οδοποιίας στις Δημοτικές Ενότητες Ληλαντίων και Ν. Αρτάκης του Δήμου Χαλκιδέων, αρχικού προϋπολογισμού 170.600€ (με ΦΠΑ), υπέγραψαν σήμερα Πέμπτη 29 Νοεμβρίου, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης και ο εκπρόσωπος της εταιρείας “ΑΙΡΚΑΜ Α.Τ.Ε. Σταύρος Καμαριώτης.

Το έργο αφορά στη συντήρηση τμημάτων υφιστάμενων χωμάτινων αγροτικών δρόμων στις ΔΕ Ληλαντίων και Ν. Αρτάκης του Δήμου Χαλκιδέων, που είναι απαραίτητοι για τις ανάγκες κυκλοφορίας και την εκτέλεση αγροτικών, πτηνοτροφικών και άλλων δραστηριοτήτων.

Όπως τόνισε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης πρόκειται για ένα έργο απαραίτητο για τον αγροτικό κόσμο κυρίως, αλλά και γενικότερα, αφού αποσκοπεί στη βελτίωση του αγροτικού οδικού δικτύου και κατ’ επέκταση στη διευκόλυνση των αγροτικών δραστηριοτήτων.