Συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου στις 27/9/2017

Νέα, Συνεδριάσεις / Παρασκευή, 22 Σεπτεμβρίου 2017

Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Διοικητηρίου που βρίσκεται στη Λεωφόρο Χαϊνά 93 (λόγω ακαταλληλότητας της αντίστοιχης Αίθουσας του Δημοτικού καταστήματος και σύμφωνα με την υπ. αρ. 6/2011 ΑΔΣ) την 27η του μηνός Σεπτεμβρίου 2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 19:00, για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα συνημμένα θέματα της ημερήσιας διάταξης.

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
1. Περί έγκρισης της υπ. αρ. 48/2017 απόφασης του Διοικητικού Συμβουλίου του ΔΟΠΠΑΧ που αφορά απολογισμό εσόδων εξόδων για το Β΄ τρίμηνο οικ. έτους 2017 του ΔΟΠΠΑΧ .
Εισηγητής: Σωτήρης Ανυφαντής (Πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ)
2. Περί έγκρισης της υπ. αρ. 117/2017 του Διοικητικού Συμβουλίου του ΔΟΑΠΠΕΧ που αφορά τον απολογισμό οικ. έτους 2016 του ΔΟΑΠΠΕΧ .
Εισηγητής: Αργυρούλα Ζλακώνη Ελληνικού (Πρόεδρος του ΔΟΑΠΠΕΧ)

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ – ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
Εισηγητής διοικητικών – οικονομικών θεμάτων: Κεράτσας Μιχαήλ (Αντιδήμαρχος)
3. Περί έγκρισης πρακτικής άσκησης ΤΕΙ .
4. Περί έγκρισης έκθεσης απολογιστικών στοιχείων Α΄ τριμήνου οικ. έτους 2017 του Δήμου Χαλκιδέων (502/17 απόφαση Οικονομικής Επιτροπής)
5. Περί έγκρισης έκθεσης απολογιστικών στοιχείων Β΄ τριμήνου οικ. έτους 2017 του Δήμου Χαλκιδέων (503/17 απόφαση Οικονομικής Επιτροπής)
6. Περί διενέργειας δημοπρασίας για την εκποίηση κινητών πραγμάτων του Δήμου Χαλκιδέων .
7. Περί αίτησης της κας. Μαρίας Καστρίτσιου για την συμπλήρωση της υπ. αρ 377/2015 απόφασης του Δημοτικού συμβουλίου.
ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
Εισηγητής ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ: Καθαροσπόρης Βασίλειος (Αντιδήμαρχος)
8. Περί κατάταξης των αθλητικών εγκαταστάσεων του Δήμου Χαλκιδέων σε κατηγορίες σύμφωνα με την παρ. 1 του άρθρου 4 του Ν. 4479/2017.
9. Περί παράτασης της προθεσμίας περαίωσης του έργου: ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΩΔΕΙΟΥ ΣΚΑΛΚΩΤΑ.

Απαντήσεις σε ερωτήματα που έχουν τεθεί στο Προεδρείο από Δημοτικούς Συμβούλους.