Tακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στις 31/8/2021

Νέα, Συνεδριάσεις / Δευτέρα, 30 Αυγούστου 2021

Tακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Χαλκιδέων, που θα πραγματοποιηθεί (με την διαδικασία της “τηλεδιάσκεψης”), την Τρίτη 31 Αυγούστου 2021 και ώρα 09:00 π.μ. για λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Περί κατάρτισης σχεδίου προϋπολογισμού Δήμου Χαλκιδέων, οικ. έτους 2022.
2. Περί έγκρισης πρακτικού δημοπρασίας αποσφράγισης δικαιολογητικών συμμετοχής και οικονομικής προσφοράς διαδικασίας συνοπτικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου του έργου: «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΛΗΓΕΝΤΩΝ ΟΔΩΝ ΔΡΟΣΙΑΣ Δ.Ε ΑΝΘΗΔΟΝΟΣ».
3. Περί έγκρισης πρακτικού δημοπρασίας αποσφράγισης δικαιολογητικών συμμετοχής και οικονομικής προσφοράς διαδικασίας συνοπτικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου του έργου: «ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΖΗΜΙΩΝ ΚΑΙ ΒΛΑΒΩΝ ΛΟΓΩ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΣΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΝΘΗΔΟΝΟΣ».
4. Περί έγκρισης 3ου Πρακτικού Αξιολογησης δικαιολογητικών κατακύρωσης του Ανοικτού Ηλεκτρονικού μειοδοτικού Διαγωνισμού (Άνω των ορίων ) με τίτλο “ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ”, προϋπολογισμού 357.810,68€ με 24% Φ.Π.Α, για το έτος 2021.
5. Περί έγκρισης διαγραφής βεβαιωμένων χρηματικών ποσών από το βιβλίο εισπρακτέων του Δήμου.
6. Περί έγκρισης διαγραφής βεβαιωμένων χρηματικών ποσών από το βιβλίο εισπρακτέων του Δήμου.
7. Περί έγκρισης ορισμού υπολόγου Αγάπης Βελισσαρίου για έκδοση Χ.Ε. Προπληρωμής και απόδοσης μέχρι 27/11/2021.